ЗВ’ЯЗКИ АВСТРІЇ ТА УКРАЇНИ

При згадці про німецькомовні країни на думку приходять численні реалії. У випадку Австрії та Відня це картини художника – символіста, графіка Густава Клімта та інших представників віденської Сецесії, роботи яких виставляються у знаменитому Бетховенському фризі, на фасаді будівлі якого можна прочитати девіз діяльності цього об’єднання митців початку ХХ століття «Ver Sacrum» – «вічна весна», а також будівлі архітектора Фріденсрайха Хундертвассера, багата музична спадщина Вольфганга Амадея Моцарта, Віденська державна опера та Віденська народна опера, де, зокрема, у Різдвяний час можна насолодитися творами Йоганна Штрауса «Летюча миша», «Ніч у Венеції», Моцарта «Чарівна флейта» та багатьма іншими.

1 2Давні зв’язки має Австрія і з нашою Батьківщиною. Зокрема, український письменник, поет, перекладач, громадський діяч Іван Якович Франко навчався у докторантурі Віденського університету, про що нагадують погруддя біля греко-католицької церкви Святої Варвари у Відні та меморіальна дошка на фасаді будинку, в якому він мешкав в роки навчання.
Українські лицарі-козаки врятували Відень від турецької облоги у XVI столітті. Для вшанування їх звитяги вдячні віденці відкрили у 1983 році пам’ятну дошку українським козакам, що брали участь у визволенні Відня від турецької облоги (Відень, Леопольдсберг) на стіні церкви Св. Леопольда.
Крім того 15 вересня 2003 року на відзначення 320-ї річниці визволення Відня від турецької облоги, а також у зв’язку зі святкуванням 12-річчя Незалежності України був відкритий пам’ятник українським козакам, що брали участь у визволенні Відня від турецької облоги (Відень 18, Тюркеншанцпарк).

3 4А також 2013-го у парку, поряд української католицької церкви, встановлено монумент за особистої підтримки мера Відня Міхаеля Хойпля.

" data-title="ЗВ’ЯЗКИ АВСТРІЇ ТА УКРАЇНИ">