ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ. МИНУЛЕ Й ТЕПЕРІШНЄ ЗАРАДИ ДОЛЕНОСНОГО ОСВІТНЬОГО МАЙБУТНЬОГО

Переглядів 204
Невід’ємним механізмом забезпечення якості наданих освітніх послуг на факультеті іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічні зустрічі
із стейкхолдерами-випускниками, які досягли професійного успіху на освітній та перекладацькій нивах і готові не лише розкрити формулу їхнього успіху, але й запропонувати рекомендації за результатами їх інноваційної професійної діяльності для змістового вдосконалення та відстеження еволюційної динаміки освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня – Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)) й другого (магістерського) рівня: Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)), Середня освіта (Мова і література (англійська, французька)), Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)), Середня освіта (Мова і література (англійська)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Налагодження конструктивного діалогу з випускниками всіх років навчання є однією із ключових стратегій розвитку факультету, яка полягає у системній підготовці компетентних конкурентоздатних фахівців до громадського служіння у сфері іншомовної освіти відповідно до триєдиної місії закладу вищої освіти: навчання – дослідження – громадське служіння.

Модератором цьогорічної зустрічі була канд. пед. наук, доцент, гарант ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) другого (магістерського) рівня вищої освіти Гембарук Алла Степанівна, що є символічним, оскільки вона є невтомною методичною експериментаторкою і винахідницею, яка розробляла стратегію розвитку факультету з моменту його заснування.

На початку засідання в. о. декана факультету іноземних мов, д-р філос., доцент Казак Юлія Юріївна представила завідувачів кафедр, керівників науково-дослідних лабораторій, директора Навчально-наукового центру іноземних мов, гарантів та проєктні групи освітньо-професійних програм, які імплементуються в освітньому процесі, й підкреслила, що думка випускників відіграє вирішальну роль у розбудові доброчесного та інноваційного академічного й наукового середовища з огляду на євроінтеграційні інтенції держави, які покладені в основу освітньої політики закладу вищої освіти.

У структурному відношенні зустріч була поділена на 4 блоки – вступний «Я тодішній/тодішня», аналіз змісту навчання за ОП, окреслення перспектив реалізації позитивних рис зарубіжного досвіду здобувачів освіти під час удосконалення ОП та оцінки рівня їх практичної підготовки.

Метою першого блоку було створення сприятливої психологічної атмосфери для того, щоб випускники поринули у світ ностальгічних спогадів студентського життя. Завдання на визначення соціальної ролі колишніми здобувачами освіти викликало пожвавлений інтерес серед усіх стейхолдерів та викладачів. Теплі спогади, які торкнулися до найпотаємніших струн душ викладачів та зворушили колишніх здобувачів освіти, зараз – успішних професіоналів своєї справи – надали можливість відкрити двері в минуле перебуваючи немовби не в дистанційному форматі, а знову в одній аудиторії під час лекційного, практичного чи семінарського заняття. Більша частина випускників констатувала, що джерелами їх натхнення завжди були фахові іншомовні дисципліни, які дали їм змогу сформувати фундамент теоретичних знань та в подальшому досягти професійного успіху.

 

Другий блок корелював із всебічним аналізом освітніх програм, за якими здійснювалося системне фахове становлення теперішніх фахівців. Предметами оцінки виступали: змістовий план запропонованих для вивчення освітніх компонентів, кількість годин для їх опанування, відповідність дисциплін тенденціям розвитку іншомовної освіти в Україні та світі.

Магістр середньої освіти, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) Галина Леошко висловила схвальний відгук про новаторський інтерактивний курс методики викладання англійської мови, який імплементувався та реалізується зараз при підготовці фахівців за ОП зі спеціальності 014.021 Середня освіта. Мова та зарубіжна література (англійська мова та література). Стейкхолдером було підкреслено, що чільну роль у розбудові її успішної кар’єри в міжнародному контексті відіграли методичні знання, здобуті не в готовому вигляді, а шляхом відкриття у ході опанування означеного освітнього компоненту. У світлі окресленого, магістр середньої освіти, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) Ілона Вільчинська також зазначила, що формула її професійного успіху полягала в успішному проходженні курсу методики викладання англійської мови, розробленому в рамках спільного проєкту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління» (2013–2019 рр.). Крім того, нею означено, що інноваційні підходи, застосовані в процесі її професійної підготовки, продовжують життя на її заняттях із англійської та німецької мов.

Магістр середньої освіти, випускник ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)) та магістр філології, випускник ОПП Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Дмитро Білан підкреслив, що для розбудови гнучкої індивідуальної освітньої траєкторії майбутнього фахівця у галузі іншомовної освіти доцільно розпочинати вивчення другої іноземної мови з ІІ семестру І курсу. Слушна рекомендація стала предметом пожвавленої дискусії, оскільки пошук ефективних шляхів підготовки фахівців із другої іноземної мови є об’єктом посиленого інтересу проєктних груп усіх освітньо-професійних програм із галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Марина Кондрух зауважила, що проєктним групам ОПП двох рівнів освіти доцільно звернути увагу на осучаснення змістового наповнення ОК «ІК технології в галузі» та «Інформаційні технології в освіті і науці» відповідно до всезростаючих вимог ринку праці та цифровізаційним тенденціям розвитку галузі. Крім того, стейкхолдер зауважила, що результатом вивчення інноваційного курсу методики навчання англійської мови стала вдало вибудувана нею інтерактивна парадигма формування гнучких індивідуальних освітніх траєкторій її учнів, які також досягли високих результатів у навчанні.

Під час обговорення досвіду міжнародної академічної мобільності із перспективою його подальшого використання випускники ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Володимир Ревнюк і Марія Денисюк зауважили, що доцільним було би звернути увагу проєктних груп на формуванні культури ефективної аргументації власної позиції здобувачем освіти.

Беручи до уваги аналіз професійної підготовки, здобувачка ОНР «доктор філософії» І курсу, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Яна Мальована висловила пропозицію звернути посилену увагу керівників практик на більш детальному ознайомленні здобувачів освіти з вимогами до ведення шкільної документації.

Погоджуючись із точкою зору Галини Леошко, директор приватного закладу «Освітній Простір SOVA» Оксана Войтік акцентувала увагу на необхідності розробки нових освітніх компонентів чи вдосконалення існуючих із методики навчання англійської мови в початковій школі та дорослих. Потреба була аргументована багатим досвідом роботи О. Войтік при працевлаштуванні випускників факультету, які мають високий рівень сформованості загальних і фахових компетентностей, але потребують розширення бази знань в окреслених методичних аспектах з огляду на новий вектор іншомовної політики України.

Завершення зустрічі було ознаменоване прийняттям спільного рішення про укладання та публікацію книги спогадів випускників факультету іноземних мов, присвяченій відзначенню двадцятирічного ювілею структурного підрозділу у 2025 році. Як слушно зауважила доц. Казак Юлія Юріївна, крізь призму відгуків стейкхолдерів простежується еволюція освітніх програм, які потребують кількісних та якісних змін у контексті викликів, перед вирішенням яких постала система освіти України.

19 років наполегливої та натхненної праці уможливили поповнення освітянської родини України новими іменами фахівців, які продовжують життя ідей їх викладачів та боротимуться далі на освітньому фронті допоки на всій нашій землі не замайорить прапор надії на майбутнє тих, кого кожен із нас навчає іноземній мові.

 

 

 

" data-title="ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ. МИНУЛЕ Й ТЕПЕРІШНЄ ЗАРАДИ ДОЛЕНОСНОГО ОСВІТНЬОГО МАЙБУТНЬОГО">

Невід’ємним механізмом забезпечення якості наданих освітніх послуг на факультеті іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини є щорічні зустрічі
із стейкхолдерами-випускниками, які досягли професійного успіху на освітній та перекладацькій нивах і готові не лише розкрити формулу їхнього успіху, але й запропонувати рекомендації за результатами їх інноваційної професійної діяльності для змістового вдосконалення та відстеження еволюційної динаміки освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня – Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)) й другого (магістерського) рівня: Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)), Середня освіта (Мова і література (англійська, французька)), Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)), Середня освіта (Мова і література (англійська)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Налагодження конструктивного діалогу з випускниками всіх років навчання є однією із ключових стратегій розвитку факультету, яка полягає у системній підготовці компетентних конкурентоздатних фахівців до громадського служіння у сфері іншомовної освіти відповідно до триєдиної місії закладу вищої освіти: навчання – дослідження – громадське служіння.

Модератором цьогорічної зустрічі була канд. пед. наук, доцент, гарант ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) другого (магістерського) рівня вищої освіти Гембарук Алла Степанівна, що є символічним, оскільки вона є невтомною методичною експериментаторкою і винахідницею, яка розробляла стратегію розвитку факультету з моменту його заснування.

На початку засідання в. о. декана факультету іноземних мов, д-р філос., доцент Казак Юлія Юріївна представила завідувачів кафедр, керівників науково-дослідних лабораторій, директора Навчально-наукового центру іноземних мов, гарантів та проєктні групи освітньо-професійних програм, які імплементуються в освітньому процесі, й підкреслила, що думка випускників відіграє вирішальну роль у розбудові доброчесного та інноваційного академічного й наукового середовища з огляду на євроінтеграційні інтенції держави, які покладені в основу освітньої політики закладу вищої освіти.

У структурному відношенні зустріч була поділена на 4 блоки – вступний «Я тодішній/тодішня», аналіз змісту навчання за ОП, окреслення перспектив реалізації позитивних рис зарубіжного досвіду здобувачів освіти під час удосконалення ОП та оцінки рівня їх практичної підготовки.

Метою першого блоку було створення сприятливої психологічної атмосфери для того, щоб випускники поринули у світ ностальгічних спогадів студентського життя. Завдання на визначення соціальної ролі колишніми здобувачами освіти викликало пожвавлений інтерес серед усіх стейхолдерів та викладачів. Теплі спогади, які торкнулися до найпотаємніших струн душ викладачів та зворушили колишніх здобувачів освіти, зараз – успішних професіоналів своєї справи – надали можливість відкрити двері в минуле перебуваючи немовби не в дистанційному форматі, а знову в одній аудиторії під час лекційного, практичного чи семінарського заняття. Більша частина випускників констатувала, що джерелами їх натхнення завжди були фахові іншомовні дисципліни, які дали їм змогу сформувати фундамент теоретичних знань та в подальшому досягти професійного успіху.

 

Другий блок корелював із всебічним аналізом освітніх програм, за якими здійснювалося системне фахове становлення теперішніх фахівців. Предметами оцінки виступали: змістовий план запропонованих для вивчення освітніх компонентів, кількість годин для їх опанування, відповідність дисциплін тенденціям розвитку іншомовної освіти в Україні та світі.

Магістр середньої освіти, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) Галина Леошко висловила схвальний відгук про новаторський інтерактивний курс методики викладання англійської мови, який імплементувався та реалізується зараз при підготовці фахівців за ОП зі спеціальності 014.021 Середня освіта. Мова та зарубіжна література (англійська мова та література). Стейкхолдером було підкреслено, що чільну роль у розбудові її успішної кар’єри в міжнародному контексті відіграли методичні знання, здобуті не в готовому вигляді, а шляхом відкриття у ході опанування означеного освітнього компоненту. У світлі окресленого, магістр середньої освіти, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) Ілона Вільчинська також зазначила, що формула її професійного успіху полягала в успішному проходженні курсу методики викладання англійської мови, розробленому в рамках спільного проєкту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління» (2013–2019 рр.). Крім того, нею означено, що інноваційні підходи, застосовані в процесі її професійної підготовки, продовжують життя на її заняттях із англійської та німецької мов.

Магістр середньої освіти, випускник ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська)) та магістр філології, випускник ОПП Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Дмитро Білан підкреслив, що для розбудови гнучкої індивідуальної освітньої траєкторії майбутнього фахівця у галузі іншомовної освіти доцільно розпочинати вивчення другої іноземної мови з ІІ семестру І курсу. Слушна рекомендація стала предметом пожвавленої дискусії, оскільки пошук ефективних шляхів підготовки фахівців із другої іноземної мови є об’єктом посиленого інтересу проєктних груп усіх освітньо-професійних програм із галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Марина Кондрух зауважила, що проєктним групам ОПП двох рівнів освіти доцільно звернути увагу на осучаснення змістового наповнення ОК «ІК технології в галузі» та «Інформаційні технології в освіті і науці» відповідно до всезростаючих вимог ринку праці та цифровізаційним тенденціям розвитку галузі. Крім того, стейкхолдер зауважила, що результатом вивчення інноваційного курсу методики навчання англійської мови стала вдало вибудувана нею інтерактивна парадигма формування гнучких індивідуальних освітніх траєкторій її учнів, які також досягли високих результатів у навчанні.

Під час обговорення досвіду міжнародної академічної мобільності із перспективою його подальшого використання випускники ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Володимир Ревнюк і Марія Денисюк зауважили, що доцільним було би звернути увагу проєктних груп на формуванні культури ефективної аргументації власної позиції здобувачем освіти.

Беручи до уваги аналіз професійної підготовки, здобувачка ОНР «доктор філософії» І курсу, випускниця ОПП Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька)) та Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська Яна Мальована висловила пропозицію звернути посилену увагу керівників практик на більш детальному ознайомленні здобувачів освіти з вимогами до ведення шкільної документації.

Погоджуючись із точкою зору Галини Леошко, директор приватного закладу «Освітній Простір SOVA» Оксана Войтік акцентувала увагу на необхідності розробки нових освітніх компонентів чи вдосконалення існуючих із методики навчання англійської мови в початковій школі та дорослих. Потреба була аргументована багатим досвідом роботи О. Войтік при працевлаштуванні випускників факультету, які мають високий рівень сформованості загальних і фахових компетентностей, але потребують розширення бази знань в окреслених методичних аспектах з огляду на новий вектор іншомовної політики України.

Завершення зустрічі було ознаменоване прийняттям спільного рішення про укладання та публікацію книги спогадів випускників факультету іноземних мов, присвяченій відзначенню двадцятирічного ювілею структурного підрозділу у 2025 році. Як слушно зауважила доц. Казак Юлія Юріївна, крізь призму відгуків стейкхолдерів простежується еволюція освітніх програм, які потребують кількісних та якісних змін у контексті викликів, перед вирішенням яких постала система освіти України.

19 років наполегливої та натхненної праці уможливили поповнення освітянської родини України новими іменами фахівців, які продовжують життя ідей їх викладачів та боротимуться далі на освітньому фронті допоки на всій нашій землі не замайорить прапор надії на майбутнє тих, кого кожен із нас навчає іноземній мові.