СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА У РІЗНИХ КРАЇНАХ

США
Жителі США готуються до Нового року і Різдва одночасно, починаючи з кінця листопада, після Дня подяки. У Нью-Йорку встановлюють величезну ялинку. Там проходить основне новорічне гуляння. Святкування розпочинається 31 грудня. За традицією до опівночі всі проводжають старий рік і зустрічають новий. А після дзвону курантів у повітря злітають феєрверки, пробки шампанського, повсюди лунають сирени та автомобільні гудки.
Мал. 1До обов’язкових атрибутів новорічного свята в Сполучених Штатах слід віднести старця, який символізує минулий рік, і немовляти, яке уособлює новий рік. У деяких великих містах першого січня проходять паради. Жителі влаштовують між собою таке собі змагання на найфеєричніший дім. Люди прикрашають свої будинки гірляндами та різноманітними світловими композиціями.
Мал. 2 Швеція
Новий рік у Швеції святкують не один, а декілька днів. В новорічну ніч вулиці яскраво освітлені, а у всіх будинках мерехтять гірлянди або запалені свічки. Це створює атмосферу свята у кожному місті й містечку. Вони символізують веселощі, привітність і дружбу. Перед Новим роком діти обирають королеву світла — Лютецію. Її вбирають у прекрасну білу сукню, а на голову надягають корону із запаленими свічками. Лютеція не лише радує оточуючих своєю красою, а й приносить подарунки дітлахам і ласощі домашнім.
Мал. 3 Шведи полюбляють святкувати Новий рік у компанії друзів, тому влаштовують гучні, веселі вечірки, де немає пишної вечері, а лише традиційний “шведський стіл”. У жодному будинку вночі не гасять світло, щоб вулиці усього міста були яскраво освітленими і свято розливалося довкола. А ще на щастя шведи б’ють посуд об двері своїх сусідів.
Італія
Якщо на Новий рік вам хочеться добряче покричати і не хвилюватися, що подумають інші, тоді варто поїхати в Італію. Італійці у це свято досить голосно кричать. А якщо врахувати, що це емоційні люди, то можна собі уявити, наскільки голосно вони проводжають минулий рік. Згідно італійської традиції, чим голосніше проводити старий рік, тим більше негативної енергії можна позбутися.
Мал. 4 Також в Італії вважають, що зустрічати Новий рік потрібно, звільнившись від усього старого. У Новорічну ніч прийнято викидати з вікон набридлі речі. Італійцям цей звичай дуже подобається. Вони позбавляються не тільки посуду, одягу, але і деяких меблів. За прикметами, місце, що звільнилося, неодмінно займуть нові речі. Тому 1 січня прийнято одягати усе нове, а також червону нижню білизну, яка нібито притягує удачу.
Франція
Символом Нового року і Різдва у Франції є зелена ялинка та ясла Ісуса. Прикрашають лісових красунь не тільки в будинках, а й на вулицях міст. У багатьох областях Франції зимові свята починаються з дня Святого Ніколаса (6 грудня). Особливо в цей день радіють дітлахи. Вони виставляють свої черевики за поріг і вранці знаходять там подарунки. Та це лише початок, французький Дід мороз, Пер Ноель, зі своїм помічником розносить подарунки ще й на Різдво, він приїжджає до будинків на віслюку.
Мал. 5Незамінним атрибутом новорічної Франції є велика кількість розпродажів, ярмарків і святкових концертів. Французи обожнюють квіти, тому прикрашають букетами будинки, офіси і місця відпочинку. Давньою традицією є спалювання різдвяного поліна. Батько сімейства запалює дрова в каміні, а навколо нього збирається уся сім’я. Це символізує достаток і тепло в будинку.

" data-title="СВЯТКУВАННЯ НОВОГО РОКУ ТА РІЗДВА У РІЗНИХ КРАЇНАХ">

США