SPEAK UP STUDENTS: ЧИ ГОТОВІ МИ ДО НОВИХ ВИКЛИКІВ СУЧАСНОГО МІНЛИВОГО СВІТУ?

Погодимося, що дійсність – перемінлива, швидкоплинна, змушує нас розвиватися, пристосовуватися до часу та обставин. Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку, що і викликає неодмінне вміння реагувати на виклики сьогодення, мати чіткий план дій.

Саме цю мету ставили перед собою учасники щотижневого мовного ком’юніті Speak Up Students на першому засіданні у другому семестрі, 29 лютого 2024 року на факультеті іноземних мов. Упродовж зустрічі доценти кафедри англійської мови та методики її навчання Ольга Яловенко та Яків Бойко, разом із постійними членами клубу шукали відповіді на питання: Як вижити у шаленому темпі життя сучасного VUCA-світу. Варто нагадати, що VUCA розуміють як акронім англійських слів «volatility» (мінливість), «uncertainty» (невизначеність), «complexity» (складність) і «ambiguity» (неоднозначність). Світ VUCA – це світ, в якому завдання прогнозування важко реалізувати, світ невизначеності та хаосу.
Учасники виявили своє розуміння явища за допомогою постерів, в результаті демонстрації яких виникла справжня дискусія: чи задовольняє мінливий світ сьогодення кожного з нас. Також учасники клубу писали свої передбачення на майбутнє, і визначали рівень своєї залежності від фабінгу (Phubbing), звички постійно відволікатися на телефон, і яким чином вона впливає на нашу продуктивність. Здобувачі освіти шукали відповідь на питання, які звички потрібні сьогодні. За допомогою асоціацій намагались зрозуміти свій рівень вигорання і втоми.

Отже, факультет іноземних мов – це про сучасність, нагальність у реагуванні на нові підходи, нові виклики теперішнього, адже інертність розвитку сьогодні неможлива, тільки спрямування на інноваційний розвиток, безперервні пошуки нового дадуть змогу сучасній людині, педагогу, освітянину утримувати позиції лідерства та конкурентоспроможності. Непередбачуваність і невизначеність стає джерелом самовдосконалення саме завдяки креативному підходу до розв’язання задач.

" data-title="SPEAK UP STUDENTS: ЧИ ГОТОВІ МИ ДО НОВИХ ВИКЛИКІВ СУЧАСНОГО МІНЛИВОГО СВІТУ?">