ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА ЗНОВУ В УДПУ!

Гей, діти рідної країни,
Ходім – настав славетний час!
Бо лютий ворог стяг руїни
Вже розгортає проти нас

Ці слова гімну Франції «Марсель’єза» звучать на підтримку українського народу сьогодні як-ніколи надихаюче.

24 травня 2023 року викладачі секції французької мови кафедри теорії та практики іноземних мов та студенти 32 групи факультету іноземних мов у рамках днів Франції в Україні провели щорічний захід «Французька весна».

Подія мала на меті знайти дотичні, спільні сторони історії та сьогодення Франції та України.
Присутні отримали різнопланову інформацію на підтримку цієї тези: про історію та становлення національного гімну; походження французького червоного ковпака, «фрігійської шапки» (як символ свободи) і її втілення та інтерпретацію в українській національній козацькій кучмі; французький знак корогвоносець – і на козацьких клейнодах; елемент національного французького одягу – кюлоти, які набули популярності і сьогодні; спокійний півень як символ мирної держави у Франції – як символ нового в Україні; Єлисейські поля в Тернополі; плащ-каппа – капеланство у Збройних Силах України; мова як ДНК нації, спорідненість наших мов.

Французьке місто Ромійї-сюр-Сен є містом-побратимом м. Умань 3 1967 р. виявляє значну підтримку населенню нашого міста не лише у мирний час, а й у час скрути, біди та війни.

Франція всіляко підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії.

Зустріч ще раз довела, що Україна та Франція знаходяться на вірному шляху братерства, взаємодопомого та підтримки!

" data-title="ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА ЗНОВУ В УДПУ!">

Гей, діти рідної країни,
Ходім – настав славетний час!
Бо лютий ворог стяг руїни
Вже розгортає проти нас