24 травня 2023 р. викладачем кафедри теорії та практики іноземних мов Гурським Ігорем Юрійовичем було проведено авторське практичне заняття-експеримент на тему «Війна проти московитів: репрезентація та рецепція лексико-семантичної парадигми «нової» нормальності в українській та англійській лінгвокультурах» із вибіркового освітнього компоненту «Порівняльна лексикологія української та англійської мов» зі здобувачами першого рівня вищої освіти IV курсу 41–43 груп денної форми навчання факультету іноземних мов. Метою онлайн-заняття було осмислення лексико-семантичної парадигми нової воєнної «нормальності» крізь призму зіставлення реалій української та англійської лінгвокультур. Упродовж практичного заняття здобувачі вищої освіти здійснювали комплексний аналіз неологізмів російсько-української війни та фрагментів поетичного дискурсу Ліни Костенко.

Крім того, частиною заняття було проведення ними стилістичного аналізу новорічного привітання Президента України Володимира Зеленського (2022 р.) та звернення британського політика Бориса Джонсона до Парламенту України (2022 р.). В основі спроєктованого освітнього контенту була популяризація результатів лінгвістичного дослідження, здійсненого розробником заняття Гурським І. Ю. у рамках діяльності Науково-дослідної Лабораторії лінгвокультурології та зіставної лінгвістики (керівник – д-р пед. наук, проф. Білецька Ірина Олександрівна) в 2022–2023 н. р., яка забезпечує системну фахову підготовку дослідників-початківців до здійснення ними інноваційної науково-дослідницької діяльності для вирішення актуальних лінгвістичних завдань із метою подальшої імплементації результатів цього пошуку в освітню площину.

" data-title="ВІЙНА ПРОТИ МОСКОВИТІВ: РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТА РЕЦЕПЦІЯ ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНОЇ ПАРАДИГМИ «НОВОЇ» НОРМАЛЬНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА АНГЛІЙСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРАХ">