АФГАНІСТАН – ВІЧНИЙ БІЛЬ І ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ

15 лютого в Україні відзначалася 25-та річниця виведення військ СРСР з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

афганістан01

Студенти 12 та 13 груп факультету разом з кураторами Іриною Василівною Візняк та Інною Станіславівною Лаухіною вшанували пам’ять воїнів-афганців на відкритій кураторській годині, приуроченій цій події. Метою заходу було ознайомити студентів з однією з найтрагічніших сторінок нашої історії, виховуючи повагу до учасників бойових дій на території інших держав, та вшанувати пам’ять полеглих воїнів-інтернаціоналістів.

афганістан

Першокурсники підготували відеоматеріали-спогади очевидців в Афганістані, а також декламували поетичні твори, присвячені тим, хто у студентському віці замість навчання у ВНЗ, брали учать у бойових діях.
У вступному слові студентка 12 групи Юлія Кавун окреслила події Афганської війни в датах та цифрах. Після короткого огляду військових дій студенти декламували вірші – “Сльози матері”, “Заплакало небо дощами” та інші.

афганістан1

Особливо зворушливою стала розповідь студента 13 групи Валіда Крота, який розповів про війну в Афганістані 2001 року. Надзвичайно цікавий досвід Валіда, отриманий у складі Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, коли він 32 дні перебував на територіях бойових дій у Лівано-Ізраїльському конфлікті 2006 року, відомого в Лівані як Липнева війна, а в Ізраїлі – як Друга ліванська війна.

афганістан2

Закінчилася зустріч переглядом відеокліпу – Скажи мені чому? (Tell me why by Declan Galbraith), що навіює роздуми на риторичне запитання – Чому у світі мають місце війни?

" data-title="АФГАНІСТАН – ВІЧНИЙ БІЛЬ І ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ">

афганістан01