ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ З ГЕТЕ ІНСТИТУТОМ

Викладачі німецької мови факультету іноземних мов УДПУ імені Павла Тичини постійно користуються можливостями для вдосконалення та підвищення кваліфікації. Саме тому традиційною є їх співпраця з Гете Інститутом в Україні (Goethe-Institut Ukraine) та Службою академічних обмінів (DAAD).
Так, для вдосконалення викладання німецької мови кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та практики іноземних мов УДПУ імені Павла Тичини Авчіннікова Галина Дмитрівна вивчила інноваційні підходи у підготовці вчителів німецької мови в межах освітньої програми «Вчимося навчати німецької: освітня програма для майбутніх вчителів німецької мови» від Гете Інституту в Україні та пройшла он-лайн курс підвищення кваліфікації «ВНН 2: Як вивчають німецьку мову як іноземну?» («DLL2: Wie lernt man die Fremdsprache Deutsch?») (з 13.01. до 22.03.2020 р. та з 08.04. до 10.05.2020 р., усього 90 год.).
Інноваційна освітня програма «Вчимося навчати німецької» («Deutsch Lehren Lernen» (DLL)) від Гете Інституту розроблена спеціально для вчителів та викладачів німецької мови як іноземної. Ця програма з методики навчання німецької мови підтримує реалізацію реформи «Нова українська школа» і передбачає поєднання теорії та практики, тісний зв’язок з щоденним навчанням.
Участь в програмі має чимало переваг для викладачів: оновлення знань з методології викладання іноземних мов, покращення професійних навичок, опанування сучасних технологій навчання (інтерактивне навчання, інформаційні технології, он-лайн навчання, відкрите та проблемо-орієнтоване навчання, практичні дослідницькі проекти).
Учасники опрацьовують завдання на навчальній платформі Гете Інституту, де також передбачено глосарій, деякі запропоновані розв’язання завдань та додаткова література. Варто оцінити практичні імпульси у вигляді відеозапису фрагментів уроків, інтерв’ю, навчальних матеріалів та інших інтерактивних матеріалів. Важливо, що програма пропонує обмін серед вчителів та викладачів, розробку нових варіантів спільних дій разом, інтерактивну та спільну роботу разом на навчальній платформі.

4._Avchinnikova_Teilnahmebesttigung_onlinekurs_dll_2_1

Курс є професійно та компетентнісно орієнтованим, практичним, мультимедійним, прозорим, стандартизованим, з науковим супроводом, модульним і акредитованим. Найцікавішим є активне дослідження – спостереження та розмірковування над своїми та чужими уроками.
В цьому курсі Авчіннікова Г. Д. в 5 розділах вивчала відповіді на наступні питання:
– які фактори визначають навчання?
– як власне вчать іноземні мови?
– як вчаться вивчати іноземні мови?
– як інші мови допомагають у вивченні німецької мови?
– як планують практичні проекти?
За теоретичним блоком слідувала практична частина, яку Авчіннікова Г. Д. мала можливість реалізувати в 31 групі 11 березня 2020 року.
Сподіваємось на продовження співпраці наших викладачів з Гете Інститутом!

" data-title="ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ З ГЕТЕ ІНСТИТУТОМ">

4._Avchinnikova_Teilnahmebesttigung_onlinekurs_dll_2_1

– які фактори визначають навчання?
– як власне вчать іноземні мови?
– як вчаться вивчати іноземні мови?
– як інші мови допомагають у вивченні німецької мови?
– як планують практичні проекти?
Сподіваємось на продовження співпраці наших викладачів з Гете Інститутом!