Невід’ємним аспектом діяльності науково-дослідної Лабораторії лінгвокультурології та зіставної лінгвістики (керівник – д-р пед. наук‚ проф. Білецька І. О.) є системне залучення здобувачів вищої освіти до здійснення науково-дослідницької діяльності в рамках аналізу новітніх підходів до вивчення актуальних проблем сучасної лінгвокультурології.
Вагомим результатом роботи наукового осередку в означеному напрямі в 2022 р. стала 1 наукова робота на тему «Social life of personal names in plays by George Bernard Shaw: linguo-cultural aspect», виконана англійською мовою здобувачкою ОС «Магістр» І курсу факультету іноземних мов Кичій Г. М. та здобувачкою ОС «Бакалавр» ІІІ курсу факультету іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) Лещенко А. В. під керівництвом проф. Білецької І. О. Дослідження здійснювалося в ономастичному руслі на основі діахронічного зрізу особових імен у драматургічному просторі Джорджа Бернарда Шоу на засадах порівняльно-історичного мовознавства.
Наукова новизна та теоретичне значення наукового пошуку, яке знайшло відображення у зробленому здобувачками чільному внеску в розвиток ономастичного напряму діяльності науково-дослідної Лабораторії, стали підставою для участі в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 035 Філологія, який проходив на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист № 7/374-22 від 13.12.2022), патронату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (лист № 413/19-194/087-83620 від 19.10.2022). Співорганізаторами наукового заходу є 12 закордонних закладів освіти.
У рамках секційного засідання учасницями Міжнародного конкурсу Кичій Г. М. та Лещенко А. В. було представлено доповідь із мультимедійним супроводом основних положень здійсненого ними дослідження. У цілому, було репрезентовано 16 доповідей здобувачів вищої освіти з престижних закладів вищої освіти не лише України, але й зарубіжних країн: Вищої школи управління охороною праці у Катовіцах, Варшавського університету, Люблінського католицького університету Йоана-Павла ІІ, Пряшівського університету, Університету імені Адама Міцкевича, Харбінського інженерного університету.
За результатами проведення підсумкової науково-практичної конференції члени журі конкурсу прийняли рішення про нагородження Кичій Г. М. та Лещенко А. В. дипломом ІІІ ступеня за зайняте ІІІ місце. Адміністрація, науково-педагогічні працівники та студентська рада факультету іноземних мов вітають учасниць та їх наукового керівника – проф. Білецьку І. О. з вагомим науковим досягненням та зичуть подальших наукових здобутків під мирним українським небом.

" data-title="ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА ЗІСТАВНОЇ ЛІНГВІСТИКИ">