ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ЗІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РАННЬОЇ АМЕРИКАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

10 квітня студенти та викладачі факультету іноземних мов мали за честь прослухати інтерактивну лекцію «From the earliest days prehistory to A.D. 1750», яку люб’язно провела Олена Багацька, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри англійської філології та лінгводидактики Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. Лекція відображала сукупність факторів, які передували виникненню американської літератури, а також початковий період її розвитку за часів колонізації. Літературознавиця запропонувала свій авторський підхід до аналізу американської літератури означеного періоду, що уможливило висвітлення особливостей її розвитку у всій сукупності факторів та чинників, які впливали на цей процес. Разом з тим, така авторська концепція дала змогу у простій та лаконічній формі представити нашій аудиторії багаторівневий пласт соціально-культурного та політичного життя Америки, а також дискурсивні особливості тогочасної комунікації. Незважаючи на дистанційний формат зустрічі, слухачі мали змогу жваво обговорювати та інтерпретувати літературний матеріал, долучатися до аналізу пропонованих фрагментів з міфів, поезії, біографічних нарисів, газетних статей, тощо.

Маємо відгук нашого фахівця з літератури англомовних країн, кандидата філологічних наук, доцента Ольги Яловенко: «Було надзвичайно приємно долучитись до інтерактивної лекції-дискусії Олени Вікторівни, яка креативно підійшла до аналізу американської літератури. Акцент було зроблено на історії становлення літератури, на ключових позиціях, які дозволяють по-новому прочитати літературний дискурс, відійти від традиційного вивчення біографії письменника та аналізу головної ідеї твору. Важливим є інше, вужче потрактування літератури з аналізом культурних, гендерних, світоглядних позицій, що характеризує сучасну літературу як транскультурну, де кожна культура зберігає свою самобутність і не розправляється у “плавильному тиглі”, як це було раніше. Досі актуальними є метафори “салатної миски”, “яскравої веселки”, які по-новому характеризують сучасну літературу США з апеляцією на культурне походження “письменника через дефіс” (hyphenated writer). Цікавим був аналіз архетипів, які важливі в кожній культурі, інтерпретація висловів видатних діячів, кожен з яких по-своєму вплинув на формування літератури. Дякуємо Олені Вікторівні за порушення такої важливої теми і нове прочитання літератури. Бажаємо нових наукових звершень!»

Ольга Сушкевич

" data-title="ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ЗІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РАННЬОЇ АМЕРИКАНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ">

Ольга Сушкевич