ЖІНКА-ВОЇН У СУЧАСНІЙ АРМІЇ: РІВНІСТЬ ПРАВ ТА ОБОВ’ЯЗКІВ

Факультет іноземних мов завжди стоїть на боці захисту рівних прав кожної особистості у будь-якому колективі, підтримки рівності обов’язків у суспільстві. Саме сьогодні ми маємо говорити про жінку не лише, як матір, а й як повноправного воїна, захисника. У Збройних силах України на січень 2024 року загальна кількість жінок склала понад 62 тисячі. Із них військовослужбовиць – 45 тисяч 587 жінок; 13 тисяч 487 мають статус учасника бойових дій; понад 4 тисячі перебувають зараз на лінії фронту.

У межах проведення низки заходів з відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України на факультеті іноземних мов викладач-стажист кафедри англійської мови та методики її навчання Жупаник Ольга Ігорівна провела кураторську виховну годину «Жінка у війську: берегиня та Захисниця-воїн» для здобувачів вищої освіти 12 групи ОС «бакалавр». Яка роль жінок у сучасному суспільстві? Який вагомий внесок можуть зробити українки в ході війни України з Росією? Якою є позиція жінок-захисниць у війську? З якими проблемами зіштовхуються військовослужбовиці сьогодні та як їх подолати? На ці та інші питання намагалися разом знайти відповідь під час події.

Під час обговорення здобувачі освіти дізналися більше про ініціативи, що мають на меті ще більше закріпити рівність чоловіків і жінок в армії. Це питання було особливо проблемним ще кілька років тому, адже структура армії не змінювалася з радянських часів, тому й передбачали витіснення жінок на обслуговуючі й непрестижні ролі. Стереотип про існування “чоловічих” й «жіночих” професій, що його активно розвивали в СРСР, зберігся й після здобуття Україною незалежності.

Наразі низка громадських  організацій ставить собі за мету боротися з нерівністю між чоловіками та жінками в армії, а також протистояти таким проблема, як умови перебування жінок в полоні, брак жіночої форми та анатомічної амуніції, відсутність необхідних засобів гігієни, домагання, нерівномірний доступ до освіти тощо.

Слід зазначити, що учасники дискусії засудили будь-які прояви нерівності між жінками-захисницями та чоловіками, а також запропонували власні шляхи вирішення таких проблем. Не зважаючи на велику кількість питань, присутні дійшли висновку, що роль жінок у наближенні перемоги впливає не тільки на кількість залучених захисниць, а й на якість самої армії – вона стає більш людяною, відкритою та чутливою до потреб військових. Українські жінки завжди були і є прикладом для наслідування, своєю силою та наснагою вони наближають нашу перемогу як ніколи!

" data-title="ЖІНКА-ВОЇН У СУЧАСНІЙ АРМІЇ: РІВНІСТЬ ПРАВ ТА ОБОВ’ЯЗКІВ">