ВІЗИТ ДО ШКОЛИ УКРАЇНОЗНАВСТВА У МЕЖАХ ПРОГРАМИ СТАЖУВАННЯ

Протягом першого тижня стажування викладачів факультету іноземних мов доц. Олени Бевз та доц. Ольги Сушкевич у Мічиганському державному університеті (МДУ) відбулися дві знакові події. Перша – офіційний прийом в адміністрації університету за участі представників місцевої громади (12 березня 2024 року), та друга подія – візит до Школи Українознавства у Детройті (16 березня 2024 року).

У рамках офіційного прийому до учасників програми «Ukraine Teacher Exchange Program for EFL Faculty members of Pedagogical Universities in Ukraine» та представників місцевої української громади з вітальним словом звернулися:

• доктор Ксіню Ву, директор програми професійного обміну МДУ;
  • доктор Паула Уінкі, директор програми по вивченню других іноземних мов, Гуманітарний коледж;
  • доктор Томас Д. Єіцко, проректор МДУ;
  • доктор Володимир Татабара, директор центру Європейських та Євразійських студій;
  • Наталі Мельничук, радник сенаторів з питань безпеки;
  • Доктор Біл Харт-Девідсон, заступник декана Гуманітарного коледжу.

Під час зустрічі відбулося обговорення стану та потреб української вищої освіти, піднімалися питання безпеки України та шляхів підтримки нашої держави. Представники української громади поділилися враженнями про особливості свого перебування у Мічигані.

Візит до Школи Українознавства, яка функціонує вже 75 років, мав на меті ознайомитися з україномовною освітою дітей українських емігрантів та вимушених переселенців. Приємно відзначити, що у закладі панує доброзичлива атмосфера, яка сприяє всебічному розвитку дітей та опануванню української мови та культури. У закладі освіти навчаються учні усіх вікових груп – від дошкільнят до випускників. Школа надає можливість вивчати як загальноосвітні предмети українською мовою, так і долучатися до різноманітних українських свят та подій, наприклад, випічка та прикрашання весняних пташок, розпис писанок, щедрування, постановка українських спектаклів. Крім того, директорка школи пані Ольга Новачинська зазначила, що заклад освіти спільно з українською громадою Детройта активно долучаються до фінансової допомоги ЗСУ.

Завдяки участі у вищеозначених подіях учасники програми пересвідчилися у значимості української громади у соціально-культурній та освітній сферах, а також у збереженні національної спадщини та ідентичності.

" data-title="ВІЗИТ ДО ШКОЛИ УКРАЇНОЗНАВСТВА У МЕЖАХ ПРОГРАМИ СТАЖУВАННЯ">

• доктор Ксіню Ву, директор програми професійного обміну МДУ;
  • доктор Томас Д. Єіцко, проректор МДУ;
  • Наталі Мельничук, радник сенаторів з питань безпеки;
  • Доктор Біл Харт-Девідсон, заступник декана Гуманітарного коледжу.