23.11.2023 р. на базі Лабораторії лінгвокультурології та зіставної лінгвістики (керівник – доктор педагогічних наук, професор Білецька І. О.), яка функціонує на кафедрі теорії та практики іноземних мов, відбувся у ІІ науково-методичний семінар «Проблеми романо-германської філології та іншомовної лінгвометодики у ціннісних вимірах сьогодення».

Під час науково-методичного семінару обговорювалися актуальні проблеми романо-германської філології та іншомовної лінгвометодики у межах секційних засідань за окресленими тематичними напрямами: дискусійні вектори германістичних студій у мультикультурному просторі в синхронії та діахронії; романські мови у сучасному глобалізованому світі: коло проблем‚ здобутки‚ дослідницькі перспективи; зіставні аспекти тенденцій вітчизняного та зарубіжного мовознавства у світлі антропоцентричної парадигми; перекладацькі виміри аналізу художнього твору: полілог інтерпретацій невидимого діалогу мовних особистостей автора та перекладача у тексті перекладу; новітні тенденції в методиці викладання іноземних мов і культур у закладах загальної середньої та вищої освіти. Для всебічного вираження дослідницьких креативних ініціатив науковців та здобувачів вищої освіти було запропоновано додаткову секцію‚ крізь призму якої результати досліджень із допоки невирішених лінгвометодичних проблем уможливили цілісний розгляд різновекторної мовної картини світу в лінгвістичному та методичному світлі.

Одним із пріоритетних напрямів науково-дослідної діяльності Лабораторії лінгвокультурології та зіставної лінгвістики є залучення здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти до здійснення індивідуальних і колективних лінгвістичних досліджень, починаючи з початкових етапів навчання на базі студентських проблемних груп для набуття ними здатності до активного застосування теоретичного фундаменту знань у прикладній площині. У ході семінару молоді науковці мали можливість висвітлити результати наукових здобутків, які стосуються актуальних проблем сучасної лінгвістики та потребують нових підходів до їх розв’язання.
Сподіваємося‚ що досвід, отриманий під час наукових дискусій, стане стимулом для подальшої активної участі в наукових заходах факультету іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

" data-title="ПРОБЛЕМИ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ІНШОМОВНОЇ ЛІНГВОМЕТОДИКИ У ЦІННІСНИХ ВИМІРАХ СЬОГОДЕННЯ">