ПОЧИНАЄМО ЗАКЛАДАТИ ПІДВАЛИНИ ДО МРІЇ РАЗОМ ІЗ ФАКУЛЬТЕТОМ ІНОЗЕМНИХ МОВ

United we stand, divided we fall
(Об’єднані ми вистоїмо, розділені ми впадемо)

Незмінним орієнтиром стратегії розвитку факультету іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини як центру іншомовної підготовки сучасних фахівців «нового» покоління у Черкаській області є система налагодженої профорієнтаційної роботи з майбутніми випускниками закладів загальної середньої освіти, які щороку поповнюють єдиний «організм» – дружню студентську родину мрійників, які з плином часу стануть висококваліфікованими вчителями іноземних мов НУШ та агентами змін. Наш пріоритет – діалог між абітурієнтом, якому потрібна консультація та підтримка й здобувачем вищої освіти факультету іноземних мов, який точно знає як «побудувати» шлях до омріяного вступу та початку нового етапу життя.
23 вересня 2023 р. здобувачка ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська))» ОС «Бакалавр» ІІ курсу денної форми Діденко Анастасія Юріївна здійснила спробу занурити майбутніх абітурієнтів – здобувачів освіти Уманської гімназії №12 Уманської міської ради Черкаської області – до світу мелодійної англійської, таємничої німецької та витонченої іспанської мов. Відповіді на хвилюючі запитання, здійснені захоплюючі лінгвокраїнознавчі мандрівки та бажання Анастасії Юріївни поділитися власним досвідом вступу й навчання на факультеті зацікавили школярів, яким потрібен надійний порадник, який допоможе «побудувати» разом із ними перші кроки до мрії. «Родзинкою» зустрічі стало урочисте засідання мовного клубу “Speak up”, заснований на факультеті іноземних мов у вересні 2023 р. із метою системного формування іншомовної комунікативної компетентності здобувачів освіти в світі, який потребує фахівців, що ефективно й креативно розв’язують спеціалізовані професійні завдання, адаптуючись до швидких змін умов життя у мультикультурному середовищі. Професійна майстерня функціонує також на базі закладів загальної середньої освіти для налагодження співпраці зі сміливими та креативними представниками підростаючого покоління, які в часи непередбачуваного сьогодення не лише плекають барви рідної солов’їної мови, але й прагнуть розпочати іншомовну мандрівку до мрії під керівництвом дослідників-початківців та викладачів факультету іноземних мов. Здобувачі освіти мали можливість узяти участь в конкурсах та вікторинах, які мали на меті підвищення їх інтересу до вивчення англійської мови, знання якої є вимогою часу. Злагоджена робота в групах, боротьба за лідерство, перші перемоги та спроба занурення в іншомовне середовище, яке дозволяє хоча би на деякий час відволіктися від реалій сьогодення, справили позитивне враження на покоління дітей, яким судилося навчитися мріяти та йти до мети під звуки повітряної тривоги з вірою в перемогу України. Цікаві міжмовні паралелі пожвалили інтерес майбутніх абітурієнтів до подальшого опанування англійської мови та літератури. Здобувачі переконалися, що вивчення іноземної мови – період нових відкриттів, осмислити які можна разом із викладачем та друзями, працюючи в команді. Обʼєктом посиленого інтересу слугував конкурс «Навчаючи вчуся», який дозволив здобувачам освіти спробувати себе в якості вчителів англійської мови. Їх завдання полягало в необхідності за короткий проміжок часу стисло та лаконічно пояснити сутність явища. Жвавий інтерес викликала також гра, в основі якої комунікація між гідом-перекладачем і групою іноземців.
Здобувачам освіти була запропонована можливість навчання на курсах довузівської підготовки, які спрямовані на підготовку випускників 11 класу для складання національного мультипредметного тесту та узагальнення і систематизацію знань випускників 9 класу.
Вважаємо, що зустрічі означеного формату сприятимуть формуванню усвідомлення обов’язковості вивчення іноземних мов у сучасному світі. Адміністрація, професорсько-викладацький склад та студентська рада факультету іноземних мов висловлює вдячність адміністрації Уманської гімназії №12 Уманської міської ради Черкаської області за надану можливість провести профорієнтаційну зустріч зі здобувачами загальної середньої освіти. Практика проведення окреслених зустрічей сприятиме популяризації вивчення іноземних мов та важливості педагогічної професії, можливості стати хранителем та провідником у незвіданий світ знань для тих, хто в майбутньому сам розпочне свій життєвий політ.

" data-title="ПОЧИНАЄМО ЗАКЛАДАТИ ПІДВАЛИНИ ДО МРІЇ РАЗОМ ІЗ ФАКУЛЬТЕТОМ ІНОЗЕМНИХ МОВ">

United we stand, divided we fall
(Об’єднані ми вистоїмо, розділені ми впадемо)