З 11.09.2023 по 15.09.2023 згідно графіку на факультеті іноземних мов відбулися курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників– вчителів німецької мови– на тему «Сучасні методи навчання німецької мови», викладання яких забезпечували провідні фахівці кафедри теорії та практики іноземних мов кандидат педагогічних наук, доцент Людмила ВЕРЕМЮК та кандидат педагогічних наук, доцент Галина АВЧІННІКОВА. Викладачі кафедри систематично підвищують компетентність з допомогою проєктів і пропозицій Гете інституту, чим радо діляться на таких щорічних курсах.
Метою курсів було підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів німецької мови освітніх закладів. Напрям – Інноваційні технології навчання німецької мови. Форма навчання – дистанційна (платформа «Google Meet»). Цього разу темою стали сучасні методи та цифрові ресурси й інструменти на уроках німецької мови. Сучасному вчителю важливо щоразу знаходити ефективні вправи аби привернути уваги школярів на початку уроку, налаштувати їх на роботу, пояснити матеріал зрозуміло, цікаво, іноді нестандартно, забезпечити активну роботу й включення кожного учасника освітнього процесу, оцінити й отримати фідбек – все це не спрацює без правильно підібраних і спланованих методів навчання, добору вправ і завдань та забезпечення зворотного зв’язку з учнями. Саме ці важливі речі розбирали, тестували, аналізували учасники курсу підвищення кваліфікації з німецької мови. Зокрема, розібрали «Unser Methodenkoffer» (добірку сучасних методів навчання, вправ на зосередження уваги, завдань на відпрацювання та повторення й отримання фідбеку) та «Unsere Tools» (добірку корисних освітніх ресурсів і сайтів з готовими інтерактивними завданнями та можливостями створення нових завдань різних рівнів і тем).

Приємно відзначити, що, окрім інших слухачів, традиційними учасниками курсів є випускники факультету іноземних мов, які працюють за спеціальністю та викладають німецьку мову в закладах середньої освіти. Пишаємося, що університет продовжує не лише навчати здобувачів і випускати кваліфікованих спеціалістів, а й залишається центром підвищення кваліфікації для вчителів з регіону та усієї України, таким чином підтримуючи ініціативу навчання протягом усього життя.
Після закінчення курсів усі зараховані слухачі отримали Сертифікат про підвищення кваліфікації із зазначеної теми. Запрошуємо на курси підвищення кваліфікації «Сучасні методи навчання французької мови» (викладач Литвиненко В.Ю.), які заплановано на 9 жовтня. Більш детальну інформацію та умови реєстрації можна знайти на сайті університету за покликанням: https://udpu.edu.ua/navchannia/kpk

" data-title="КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ – ГАРНА ТРАДИЦІЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ ІНОЗЕМНИХ МОВ">