“ІНШОМОВНА ОСВІТА ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ”

30 листопада 2023 року кафедрою іноземних мов і новітніх технологій навчання Навчально-наукового інституту іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка
було організовано ювілейний X Всеукраїнський науково-практичний вебінар з міжнародною участю на тему “Іншомовна освіта ХХІ століття: виклики та перспективи”.
Вебінар проводився у тісному партнерстві та кооперації з Міжнародною Академією Прикладних Наук в місті Ломжа (Польща) та постійними співорганізаторами: Львівським національним університетом імені Івана Франка, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Українським державним університетом імені М.П. Драгоманова.
У вебінарі також взяли участь науковці з інших провідних закладів освіти України.
Під час вебінару учасники мали змогу обговорити особливості академічної мобільності студентів, особистісного та професійного зростання, актуальні питання викладання іноземних мов у закладах вищої освіти.
За підсумками заходу буде видано збірник матеріалів з оригінальними науковими дослідженнями.
Доцент Ольга ЯЛОВЕНКО порушила актуальне питання сучасної лінгвістики – Культурний код та роль невербальної комунікації. За основу було взято сучасні автентичні тексти і проаналізовано такі види невербальної комунікації як ольфакція, гастика, кінесика, аускультація, що безперечно допомагає глибше інтерпретувати текст, розуміти культурний код, закладений у ньому, і читати “між рядками”. Не менш важливим у цьому контексті є концепт мовчання “чіммоку” (Chimmoku concept), зокрема його вкраплення в транскультурний текст, символіка кольору, деталь, роль екзотизмів (запозичених слів з іншої мови) у тексті, прихованих смислів тексту, додаткових конотацій і “foreignization” – принцип “прихованого перекладу”. Загалом, зустріч пройшла у теплій атмосфері науковців з України та з за кордону, які досліджують актуальні питання сучасного дискурсу і готові до подальшої плідної співпраці!

" data-title="“ІНШОМОВНА ОСВІТА ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ”">