ДІЗНАЄМОСЯ БІЛЬШЕ ПРО COIL – УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНІЙ ЛІТНІЙ ШКОЛІ

З 16 червня по 22 червня 2024 року проходила Міжнародна літня школа „Internationalization and Internationalization at Home through Virtual Exchange: Creating a Motivating Environment for Collaborative Online International Learning (COIL)” в рамках проєкту«BNI-UE-2023-23: Співпраця Університету Адама Міцкевича з університетами України в рамках альянсу Європейських університетів». Від Уманського державного педагогічного університету в Літній школі бере участь доцент кафедри іноземних мов факультету іноземних мов Бойчевська Ілона Борисівна. Учасники закладів вищої освіти з різних куточків України в перший день школи були присутні на офіційному відкритті та мали нагоду отримати інформацію про історію університету імені Адама Міцкевича, особливості роботи та структуру, дозвілля студентів, співпрацю з різними університетами світу. Перегляд фільму про університет надав можливість учасникам здійснити віртуальну подорож корпусами, аудиторіями та лабораторіями університету. Окрім того, доктор Костянтин Мазур провів для присутніх пізнавальну та надихаючу лекцію «Міждисциплінарність на власному прикладі».Щодня учасники школи отримували неоціненні знання та інформацію на освітніх тренінгах та лекціях. Так, доктор Джоанна Домагала презентувала учасникам лекції, упродовж яких була отримана корисна інформація щодо сучасного стану процесу інтернаціоналізації, локальних та глобальних тенденцій у вищій освіті, рейтингів у сфері вищої освіти та інтернаціоналізацію у власній країні. Особливо цінними стали інтерактивні види діяльності, основною метою яких було проведення активних дискусій в групах, після чого відбувався обмін думками з аудиторією.

Доктор Катаржина Радке познайомила присутніх з концепцією та сутністю абревіатури COIL -Collaborative Online International Learning, традиційним викладанням та викликами для майбутнього освіти. Учасники школи дізналися про те, як визначати чіткі цілі, ставити відповідні завдання, вибирати ефективні інструменти для міжкультурної онлайн-співпраці, а також вчилися розрізняти формати COIL: від індивідуальних занять до спільних курсів. Використовуючи проблемно-орієнтований підхід, присутні обговорили еволюцію освіти, потреби майбутнього, особливості методики Flipped classroom та переваги створення тренувального курсу COIL для викладачів, студентів та учнів.

Викладач університету Анна Кваснєвська познайомила учасників школи з тим, як можна використовувати міждисциплінарні курси COIL задля подолання бар’єрів у навчанні та можливими викликами і проблемами при їх застосуванні. Присутні надихнулися демонстрацією проєктів впровадження COIL в університеті імені Адама Міцкевича та університетах інших країн, а також отримали цінні поради щодо розробки проектів COIL, їх успішної реалізації, спробувавши самостійно створити дизайн проєкту COIL упродовж тренінгу.

Останній день Літньої школи ознаменувався екскурсією до університету імені Адама Міцкевича. Учасники були приємно вражені сучасними аудиторіями історичного, біологічного, фізико-математичного факультетів, кількістю навчальних лабораторій та величними бібліотеками. Особливою родзинкою став візит до старого корпусу універистету, що має вагоме історичне значення у розвитку освіти м. Познань. В цьому корпусі відбулася зустріч з проректором з міжнародної роботи Університету імені Адама Міцкевича професором Рафалом Вітковскі, під час якої учасники поділилися враженнями про перебіг школи та отримали сертифікати з рук проректора. Після огляду навчального закладу «школярі» вирушили у захоплюючу подорож мальовничими вуличками старовинного міста Познань.

Факультет іноземних мов УДПУ імені Павла Тичини висловлює щиру подяку проректору з міжнародного співробітництва Рафалу Вітковському, координатору з міжнародного співробітництва Костянтину Мазуру, директору Міждисциплінарних Індивідуальних Студій Рафалу Димчику за організацію літньої школи, розширення можливостей міжнародної співпраці та позитивний міжнародний досвід!

" data-title="ДІЗНАЄМОСЯ БІЛЬШЕ ПРО COIL – УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНІЙ ЛІТНІЙ ШКОЛІ">