ЗУСТРІЧ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПРОЕКТУ З МІНІСТРОМ

26 вересня 2014 р. в Києві відбулася зустріч робочої групи проекту «Шкільний учитель нового покоління» з міністром освіти і науки України Сергієм Квітом і адміністрацією Британської Ради в Україні.

На зустрічі були присутні представники вісьмох українських університетів-учасників проекту, від міжнародної організації – Елізабет Вайт, директор Британської Ради в Азербайджані, Наталія Яковенко, виконуюча обов‘язки директора Британської Ради в Україні, Джеррі Макінтош, Регіональний менеджер освітніх програм Британської Ради, Род Болайто, академічний директор Норіджського інституту мовної освіти, консультант Проекту, Вікторія Іваніщева та Олексадр Шаленко – координатори проекту. Від нашого університету у зустрічі брали участь представники факультету іноземної філології Оксана Заболотна, Алла Гембарук і Олена Бевз.

британська рада1

Учасники обговорили існуючі проблеми у системі підготовки вчителя англійської мови і висловили свої міркування щодо перспектив і можливостей подальшої співпраці. Перш за все, було констатовано нагальну потребу в розробленні державних галузевих стандартів підготовки вчителя англійської мови для ОКР «бакалавр» і «магістр», зважаючи на те, що чинний стандарт втрачає чинність у 2014 р.

Учасники зустрічі поінформували міністра про те, що до впровадження державного стандарту робоча група працює над кардинально новою навчальною програмою з курсу «Методика навчання іноземних мов», яка базуватиметься на наскрізності, інтерактивності та практичності підготовки. Ця програма також заповнить прогалини щодо мовної освіти учнів з особливими потребами, інтегрованості навичок, соціокультурного компоненту вивчення мови тощо.

британська рада
Сергій Квіт запевнив партнерів проекту у підтримці Міністерства освіти і науки щодо пілотування цієї програми з 2015 – 2016 н.р. у ВНЗ України. У свою чергу, Британська Рада та робоча група засвідчили свою готовність надалі працювати над розробленням проекту «Шкільний учитель нового покоління» та подякували за офіційну підтримку.

" data-title="ЗУСТРІЧ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПРОЕКТУ З МІНІСТРОМ">

британська рада1