ЗАВЖДИ І У ВСЬОМУ ЛІДЕР ТА ВЗІРЕЦЬ – ЗАБОЛОТНА ОКСАНА АДОЛЬФІВНА

Заболотна Оксана Адольфівна народилася 2 листопада 1972 року у місті Умань Черкаської області. У 1989 році вступила до Уманського державного педагогічного інституту імені Павла Тичини, отримавши спочатку кваліфікацію вчителя початкових класів, а згодом – учителя української мови і літератури, англійської мови та зарубіжної літератури.

У 1997 році Оксана Адольфівна розпочала свою діяльність на педагогічній ниві – в УДПУ імені Павла Тичини. Пов’язавши своє життя з іноземними мовами, вона – викладач кафедри іноземних мов (1997– 2003), доцент, завідувач кафедри практики іноземних мов (2004–2018), здатна заряджати колектив своєю наполегливістю, енергією та створювати сприятливу творчу атмосферу, а нині – професор, доктор педагогічних наук, жінка-науковець та просто непересічна особистість.

Наукові інтереси Оксани Адольфівни охоплюють широкий спектр проблем а галузі загальної та порівняльної педагогіки, лінгвістики, методики викладання іноземних мов та ін. Її наукові висновки та узагальнення лягли в основу кандидатської дисертації «Соціалізація учнівської молоді в загальноосвітніх та альтернативних закладах середньої освіти в США» (2005) та докторської дисертації «Альтернативна освіта дітей та молоді шкільного віку в країнах Європейського Союзу» (2014), а також висвітлені в монографіях «Американський досвід шкільної соціалізації: спостереження і роздуми», «Теорія і практика альтернативної шкільної освіти у країнах Європейського Союзу», «Соціокультурний дискурс щодо мови навчання національних меншин», «Bezpieczeństwo i profilaktyka zdrowotna wypoczynku dzieci i młodzieży. Wybrane aspekty», «Prewodnictwo nauczycieli», наукових публікаціях у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, Web of Science, численних фахових статтях та доповідях конференцій. Оксана Адольфівна Заболотна – автор та укладач 2 підручників, рекомендованих МОН України, та 10 навчальних посібників, створених для студентів немовних спеціальностей вищих закладів педагогічної освіти.

Як координатор міжнародної діяльності УДПУ (2003-2015) розпочала та продовжує свою роботу над цілою низкою проєктів, серед яких: «Україна – ЄС: крос-культурні порівняння в освітніх дослідженнях» (Jean Monnet Module), фінансований Європейською Комісією (2015–2019) (координатор); «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» (№ 587032-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-SUPPA) (Jean Monnet Support to Associations Project), фінансований Європейською Комісією (2016–2020) (співкоординатор); «At the educational crossroads: the evidence-based dialogue with national minorities in Chernivtsi and Zakarpattia regions» – Фінська підтримка українських реформ (2019) (співкоординатор); «Сприяння розвитку регіональних англомовних професійних спільнот» (IATEFL i Британська рада в Україні) (2019) (регіональний координатор). Оксана Адольфівна є членом робочої групи проєкту «Європеїзація докторських програм у галузі освіти на засадах інтердисциплінарного та інклюзивного підходів» Програми Еразмус+ Жан Моне (К3) та координатором Міжнародної олімпіади з англійської мови для школярів м. Умань та м. Гнєзно. У 2013–2019 рр. – член робочої групи спільного проєкту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління», в межах якого на численних зимових та літніх школах професійної майстерності, організованих Британською Радою в Україні, обговорено та розроблено інноваційну програму «Методика навчання англійської мови».
О.А. Заболотна – член спеціалізованої вченої ради при Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка, опонує на захистах дисертацій з педагогічних наук; під її керівництвом захищено понад 9 кандидатських та 1 докторська дисертація. Перебуваючи у постійному науковому пошуку, вона проходить стажування у провідних університетах світу, є запрошеним лектором в найбільших університетах Польщі (м. Лєшно, м. Познань, м. Гнєзно) та членом Асоціації американознавців України, Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної «IATEFL UKRAINE», Української асоціації дослідників освіти та ін.
Оксана Адольфівна керує Лабораторією педагогічної компаративістики Регіонального центру навчання іноземних мов, є науковим кореспондентом Лабораторії порівняльної педагогіки Інституту педагогіки АПН України, головним редактором часопису «Порівняльно-педагогічні студії», членом редакційної колегії журналів «Advanced Education» (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут») «Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології» (Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка), рецензентом численних монографій, посібників та інших наукових праць.

За вагомий особистий внесок у виховання, навчання, професійну та наукову підготовку студентської молоді, організацію та вдосконалення навчально-методичної, виховної та науково-дослідної роботи, а також багаторічну сумлінну працю була відзначена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2009 р.), Почесною грамотою Черкаської обласної ради (2018 р.). Високоосвічена, толерантна, виважена у спілкуванні з колегами та студентською молоддю, вимоглива та послідовна у своїх діях, вона користується заслуженим авторитетом у колективі, є активним учасником громадського життя університету, міста та регіону.

" data-title="ЗАВЖДИ І У ВСЬОМУ ЛІДЕР ТА ВЗІРЕЦЬ – ЗАБОЛОТНА ОКСАНА АДОЛЬФІВНА">