SPEAK UP STUDENTS: ПУБЛІЧНІ ВИСТУПИ ІЗ НОСІЄМ МОВИ
Беззаперечно, комунікація та засвоєння, удосконалення саме мовних навичок є найважливішим елементом для вивчення іноземної мови. І саме людина, яка навчилася розмовляти мовою того місця, де народилася в дитинстві, а не вивчала її як іноземну, вважається носієм мови. Перевагою такої взаємодії відзначають подолання мовного бар’єру у живому спілкуванні англійською як іноземною мовою, адже якщо викладач, який є рідномовцем, не володіє українською мовою, стимулює здобувачів вищої освіти почати розмовляти з ним у будь-якому випадку. І це є виклик, оскільки спокуса висловитись рідною мовою зустрінеться з повним нерозумінням. Вам доведеться зробити все можливе і пригадати усю лексику, яку ви коли-небудь вивчали. Водночас, під час спілкування викладач може виправити вимову та допоможе правильно сформулювати думку або ж речення.
Із таким викликом зустрілися 09 травня 2024 року здобувачі вищої освіти різних факультетів та курсів під час щотижневих засідань мовного розмовного клубу Speak Up Students, організованого факультетом іноземних мов.
Запрошений гість волонтер, викладач ірландець Брендан Молой у вільній комунікації стимулював здобувачів вищої освіти до закріплення іншомовної компетенції через ознайомлення із культурою своєї країни. Іноземець усіляко заохочуючи присутніх, допомагав кожному висловитися, спонукав до комунікації – закріплення та розвитку навичок говоріння.
Родзинкою зустрічі стала демонстрація елементів усного спілкування засобами публічного виступу.
Нам, українцям, надзвичайно приємно мати європейську підтримку та солідарність у такий важкий для нації час боротьби за існування в особі кваліфікованого та професійного викладача. Тому учасники клубу охоче реагували на декламації лектора, задавали питання, на які гість радо та вичерпно давав відповідь.