СЕКРЕТ УСПІХУ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ – ШКІЛЬНИЙ ВЧИТЕЛЬ НОВОГО ПОКОЛІННЯ. РЕЗУЛЬТАТ ШЕСТИРІЧНОГО ПРОЕКТУ
Найбільше досягнення у роботі – це очевидні та успішні її результати. Шість років тому 14 закладів вищої освіти, серед яких Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, долучилися до нового проекту «Шкільний вчитель нового покоління», запропонованого Британською Радою в Україні. Це був досить серйозний виклик, навіть, для творчої і готової до новацій та прогресивних ідей команди, до складу якої увійшли 13 розробників з різних українських університетів та кураторів від Британської Ради.
Факультет іноземних мов мав найбільшу команду розробників, до якої входили три представники: Оксана Заболотна, професор кафедри іноземних мов, Алла Гембарук, завідувачка кафедри англійської мови та методики її навчання та Олена Бевз, доцент цієї ж кафедри. Надзвичайно приємно, що вони отримали свідоцтва, які засвідчують їхню неоціненну працю у проекті.
Упродовж шести років викладачі залучених університетів проходили курс перепідготовки під час функціонування літніх та зимових шкіл, організованих Британською Радою. Апробуючи проект та очікуючи на позитивні результати, університети випустили перших вчителів англійської мови за цією програмою підготовки та пройшли аудит, результати якого вразили усіх: і учасників, і організаторів.
26 листопада 2019 року команда викладачів факультету іноземних мов на чолі з першим проректором Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професором Гедзиком А.М. та деканом факультету доцентом Постоленко І.С. взяли участь у звітній конференції, на якій директором Transform ELT, Аланом С. Макензі, незалежним консультантом, було представлено результати проекту.
На заході були присутні не лише представники МОН України, творчих команд, а також учасники програми, викладачі та адміністрація закладів вищої освіти, які лише планують розпочати перехід на сучасну модель підготовки вчителя англійської мови. Усі учасники конференції мали нагоду ознайомитись із здобутками, а під час панельної дискусії, поставити питання учасникам та організаторам проекту, серед яких ділились досвідом професор Оксана Заболотна та магістрантка факультету іноземних мов УДПУ імені Павла Тичини Ольга Жупаник. Важливим завданням було обговорити поліпшення умов та сприяння у поширенні цієї програми.
Неймовірно приємно було чути високу оцінку роботи викладачів університетів-учасників, особливо факультету іноземних мов. Хочеться ще раз подякувати викладачам за їхній професіоналізм та сміливість, адміністрації нашого університету – за сприяння в успішній реалізації проекту. Як результат, наш університет тепер у складі небагатьох, які вперше в Україні перейшли на зовсім новий рівень методичної підготовки майбутніх вчителів англійської мови. Вітаємо з успішним завершенням пілотування програми і з нетерпінням очікуємо не масштабне її впровадження в Україні.