НАТАЛЯ ЛЕЩЕНКО ПРО УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНІЙ ПРОГРАМІ ERASMUS MUNDUS

“Минулого навчального року я виборола можливість участі в проекті Erasmus Mundus Ianus протягом 10 місяців. УДПУ був координатором одного з проектів Erasmus Mundus, і саме у нас в університеті я дізналась про таку можливість.

Мені дуже імпонував великий вибір університетів в різних країнах Європейського Союзу для участі у програмі. Всі університети були одними з найкращих у своїй країні і Європі. Тому стажування такого типу є дуже цінним досвідом.

Мені пощастило бути обраною двома університетами – Ягелонським у Кракові і університетом Масарика в Брно. Я обрала Краків. Оскільки навчаюсь в аспірантурі, то мала і в Кракові теж doctorate studies. Стажування я проходила в Інституті Східнослов’янської філології за темою свого дослідження «Семантичні та комунікативно-прагматичні параметри мовленнєвого жанру «інструкція» в сучасних українській та англійській мовах».

стажування

Координатор в Ягелонці Кароліна Голамбек і відділ обслуги міжнародних студентів допомогли вибрати курси і заняття, познайомитись з містом, знайти житло, тому адаптація до нового міста і країни пройшла досить добре. Онлайн система реєстрації на заняття дозволяє вибрати курси, які цікавлять студентів і докторантів, ознайомитись з програмою і тривалістю курсу, зв’язатись з викладачем, якщо є запитання.

стажування.jpg1

Я відвідувала докторантські семінари відомих польських професорів-лінгвістів – Кінги Параскевич, Ельжбети Табаковської, Вацлава Рапака, Рафала Гурського, Войчеха Смочинського, а також курси польської та німецької мов. Для мене це було чудовим досвідом, можливістю побачити як працюють над своїми дослідженнями докторанти в Польщі, отримати поради від професорів, розповісти про своє дослідження. Окрім участі в семінарах, я працювала в бібліотеці Ягелонського університету, а також університету Катовіце. Саме в університеті Катовіц професор Данута Осташевська разом з колегами працюють над дослідженнями в галузі лінгвістичної генології,  цієї ж теми стосується моя дисертація.

стажування.jpg2

Під час стажування я брала участь в конференціях і семінарах Ягелонського університету: «Язык и метод», «Жанри мови та їх еволюція» присвячений 650-літтю університету Катовіце, природничо-гуманітарного університету в Седльце «Навколо мови і права. Факти давні і сучасні». Цікавим було святкування 650-ліття університету, серед гостей був навіть президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

стажування.jpg3

Хочу відзначити, що стажування Erasmus Mundus – це не лише освітня програма, а й програма культурного обміну. Тут в Кракові підтримують польські традиції, кожного свята відбуваються дійства і ярмарки на центральній площі, лекції співання народних пісень, концерти. Культурне життя міста найбільш насичене в країні, оскільки діє багато театрів, виставок, музичних фестивалів. Я познайомилась з дуже багатьма цікавими людьми з різних країн, мала можливість подорожувати по Європі і не тільки. Заохочую студентів і викладачів до участі у проекті Erasmus Mundus, оскільки це прекрасна можливість здобути нові знання, розширити свої горизонти і просто чудово провести рік.”

" data-title="НАТАЛЯ ЛЕЩЕНКО ПРО УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНІЙ ПРОГРАМІ ERASMUS MUNDUS">

стажування