Гембарук Алла Степанівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської мови та методики її навчання, народилася 10 квітня 1962 року у селі Вербувата Христинівського району Черкаської області. У 1979 році вступила на факультет англійської мови Горлівського державого педагогічного інституту іноземних мов, який успішно закінчила у 1984 році, отримавши кваліфікацію вчителя англійської та німецької мов середньої школи. Трудовий шлях розпочала в Уманському державному педагогічному училищі імені Тараса Шевченка (нині Комунальний вищий навчальний заклад “Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка”), де пройшла шлях зростання від викладача іноземних мов до голови предметної комісії викладачів іноземних мов. За сумлінну працю неодноразово була відзначена високими нагородами, серед яких: Почесна грамота Міністерства народної освіти УРСР (1991 рік), Почесна грамота Міністерства освіти України (1993 рік), Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1995 рік).

З 2002 року Алла Степанівна працює в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Вона сумлінний, відповідальний, творчий, ініціативний працівник, який забезпечує високий рівень викладання фахових дисциплін на факультеті іноземних мов. Упродовж 10 років, з 2005 по 2015 рр. була заступником декана факультету іноземних мов з виховної роботи. З грудня 2015 року і до цього часу – завідувач кафедри англійської мови та методики її навчання. Робота в університеті відкрила нові можливості та перспективи для професійного та наукового становлення. У 2005 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат педагогічних наук на тему: «Дидактичне моделювання змісту навчання іноземної мови як загальноосвітнього предмета для педагогічних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» (спеціальність 13.00.09 – теорія навчання, науковий керівник Редько В.Г., керівник відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України).
Гембарук А.С. – висококваліфікований фахівець, керівник і науковець, що ефективно поєднує адміністративну, наукову і навчально-виховну роботу. Автор понад 80 наукових праць у галузі іноземної філології та методики навчання іноземних мов, серед яких 2 навчальних посібники з грифом МОН України «Англійська мова. Корективний курс» (2003р.), «Комунікативний курс англійської мови» (2003 р.) та 16 навчально-методичних посібника. Гембарук А.С. – керівник науково-дослідної лабораторії навчання іноземних мов Регіонального центру навчання іноземних мов, що працює під егідою Інституту педагогіки НАПН України. Наукові заходи, які проводяться на базі лабораторії, сприяють розвитку вітчизняної науки та міжнародного співробітництва.

Гембарук А. С. притаманний постійний пошук, самовдосконалення як вченого, клопітка праця в річищі самоосвіти. З 2013–2019 рр. – член робочої групи спільного проєкту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний вчитель нового покоління». Робота над проєктом відкрила багато перспектив для професійного зростання. Це і проведення допроєктного дослідження, і робочі поїздки до Університету світових мов м. Ташкент (Узбекистан, 2013 рік) та до м. Норідж (Велика Британія, 2014 рік), розробка інноваційної програми «Методика навчання англійської мови» та її пілотування, неодноразова участь у зимових та літніх школах професійної майстерності, організованих Британською Радою в Україні, як в якості учасника, так і в якості тренера.

Гембарук А.С. двічі виборювала гранти та проходила стажування в університеті Порту м. Порту (Португалія) у рамках проєкту Mobile + програми Erasmus + (2016 рік) та у рамках проєкту Mobile +2 програми Erasmus + (2017 рік).
За високий професіоналізм, значні здобутки та теренах академічної, наукової та міжнародної діяльності у 2012 році нагороджена нагрудним знаком «О. А. Захаренко».

Як людина високоосвічена, Алла Степанівна відзначається толерантністю, виваженістю у спілкуванні з колегами та студентською молоддю, але водночас вимоглива та послідовна у своїх діях. Перебуваючи на різних посадах в університеті, завжди сумлінно відноситься до виконання покладених на неї обов’язків і забезпечує належний результат.

" data-title="МУДРІСТЬ І ДОСВІД – ЗАПОРУКА ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНОГО ФАХІВЦЯ. ГЕМБАРУК АЛЛА СТЕПАНІВНА">