ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ПРО ПРАПОР США

Переглядів 20512
Більш ніж 200 років американський прапор є символом сили та єдності нації. Він є джерелом гордості та натхнення для мільйонів громадян США. Ось деякі факти з його історії.
Генерал Джордж Вашинґтон підняв прапор Континентальної армії в 1776 році — з червоно-білими смугами і британським «Юніон-Джеком» на тому місці, де сьогодні зображено зірки.
Декілька модифікацій прапора з 13 смугами використовувалися з 1776 по 1777 роки, поки Конгрес не затвердив офіційний прапор 14 червня 1777 року — тепер цей день відзначається як День прапора. Дизайн був запропонований депутатом із Нью-Джерсі Френсісом Гопкінсоном. 13 зірок у синьому кантоні прапора утворювали коло. Цей прапор увійшов в історію як «прапор Бетсі Росс». Вважається, що його виготовила швачка Елізабет Росс.

Прапор Бетс¦ Росс
Прапор змінювався 26 разів з тієї миті, як його вперше прийняли. Досить довго використовувався варіант прапора з 48 зірками.
У наш час полотнище прапора складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг (7 червоних і 6 білих). Смуги означають 13 колишніх колоній, які відповідно до Декларації незалежності США, ухваленої 4 липня 1776 року, об’єдналися й утворили Сполучені Штати Америки. Зірки представляють 50 штатів. Остання зірка була внесена до прапора в 1960 році, у зв’язку з отриманням Гаваями статусу штату.

Головне фото на новину
Кольори прапору також символічні: червоний колір символізує доблесть, сміливість і ретельність; білий — чистоту, незайманість, чесність, волю; а синій — стійкість, вірність, наполегливість і справедливість.
Крім того, прапор США примітний тим, що синій колір в ньому набагато темніше синього, який використовується в прапорах інших держав. Офіційно даний відтінок синього називається Navy Blue (Військово-морський Синій). Це пояснюється з практичної точки зору: у XVIII ст. ще не було стійких фарбників, і «нормальний» синій швидко вицвітав би до блідо-голубого; прапор же густого, темного синього кольору довго зберігав свої властивості. З тієї ж причини червоний на американському прапорі також темніший за червоний на прапорах інших країн, хоча і не в такій мірі.

" data-title="ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ПРО ПРАПОР США">

Прапор Бетс¦ Росс