Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
18.06.2018
 • Українська
 • English
 • Офіційний сайт УДПУ

  ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ВИЩА ОСВІТА

  28.07.2017 Uncategorized

  Багато молодих людей, перед вступом до ВНЗ часто задають собі запитання: чи дійсно вища освіта потрібна і чи вважається вона плюсом, коли влаштовуєшся на роботу? Якщо стоїть питання: “йти навчатися чи ні”, потрібно в першу чергу відкинути всі шаблони і заздалегідь заготовлені кимось відповіді, поради, застереження і приймати рішення своєю головою. Вам же потім вчитися.
  Старше покоління, батьки, знайомі твердять, що без вищої освіти зараз нікуди, тільки можна йти двори підмітати або підсобником на будівництві працювати – це в корені не правильно.
  Все залежить від того, які у Вас цілі і чи бажаєте Ви їх досягти? Чи є у Вас якась матеріальна підтримка, утримання батьків. Від цього теж залежить вибір.
  Наприклад, якщо Ви хочете просуватися службовою драбиною, щоб у майбутньому отримувати хорошу пенсію, то освіту потрібно отримувати, так як наприклад в державному управлінні без цього просто ніяк. Ваш диплом університету – як квиток до цих рядів.

  Якщо ж Ви молоді, ініціативні і кмітливі – в такому випадку можна поміркувати про свою справу. Не обов’язково це відразу бізнес, починати можна з хобі, улюбленої справи. Так, наприклад, сьогодні багато людей, які люблять фотографувати, і це в них непогано виходить, підробляють фотографами на весіллях, чи інших урочистостях. Або багато з тих хто дуже любить грати у комп’ютерні ігри стають професійними геймерами, чи розробниками ігор і заробляють на цьому гроші.
  А згодом улюблена справа, яка приносить гроші має хороші шанси перерости у стабільний бізнес. Головне, аби хобі, перетворившись на бізнес, не переставало приносити задоволення.
  Тож міркуйте самі, якщо вища освіта, зробить Вас щасливими і Ви вступаєте на факультет про який так давно мріяли – тоді вперед, так як це буде відмінне продовження вашого хобі. Отримайте нові знання та досвід, що неодмінно допоможе вам у житті.

  А якщо Ви не впевнені, що бажаєте в майбутньому працювати менеджером, і відчуваєте що можете творити щось своє, корисне для інших, тоді варто подумати двічі. Поспілкуйтеся з друзями, знайомими, які вже досягли певних вершин у своєму житті, дізнайтеся, чи необхідний їм був диплом та прийміть своє, виважене рішення.