Пам’ятка абітурієнта: умови вступу до ВНЗ у 2015 році
У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року ( реєстрація відбуватиметься у терміни з 5 січня по 20 лютого 2015 року на сайті Українського регіонального оцінювання якості освіти: Регіональні центр – testportal.gov.ua
1. Хто складатиме ЗНО, а хто – вступні екзамени?
Згідно з Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році, ЗНО потрібно складати випускникам, які мають повну середню освіту і вступають на навчання до вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра. Вступні екзамени складають абітурієнти, які: мають диплом молодшого спеціаліста і вступають до вишу на бакалавра за спорідненим напрямом підготовки.
2. Зі скількох предметів можна складати ЗНО?
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
- Українська мова і література
- Історія України
- Математика
- Біологія
- Географія
- Фізика
- Хімія
- Англійська мова
- Іспанська мова
- Німецька мова
- Російська мова
- Французька мова
3. Про рівні складності:
Під час реєстрації на ЗНО з української мови та літератури і математики абітурієнт повинен зазначити, якого рівня тестування він бажає проходити: базового чи поглибленого. Дізнатися, який рівень тестів із предмета потрібен для вступу на конкретну спеціальність в університеті, можна буде після 1 грудня. Тестування базового рівня є обов’язковим для всіх абітурієнтів. Тим, хто обрав поглиблений рівень, потрібно буде спочатку написати базовий, а потім, за додатковий час, ще й поглиблений.
4. Скільки балів можна отримати?
Базовий і поглиблений рівні оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав (а не 124 бали, як раніше) (метод Ангоффа). Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав.
5. Як визначатимуть конкурсний бал?
Конкурсний бал – сума балів вступника за: бали кожного сертифіката ЗНО; середній бал атестата; бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножені на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. Коефіцієнти визначає виш у Правилах вступу.
Згідно з Умовами прийому, вагові коефіцієнти повинні становити:
- для сертифікатів ЗНО – не менше 20% (min 0,2);
- для середнього бала атестата – не більше 10% (max 0,1);
- для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більше 25% (max 0,25);
- за призове місце на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більше 5% (max 0,05);
- за успішне закінчення підготовчих курсів вишу, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні спеціальності – не більше 5% (max 0,05).
6. Пріоритет заяв
У 2015 році, як і в попередні, можна вступити максимум до 5 вищих навчальних закладів і не більше ніж на 3 напрями підготовки в кожному з них. Тобто всього вступник може подати 15 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1 – 15). Заява з пріоритетом 1 – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.
7. Зарахування за пріоритетами заяв
Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 1-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсі за наступними пріоритетами. Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 2-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсному відборі за наступним пріоритетом, при цьому зберігається його право участі в конкурсі за першим. Тобто зараховуються спочатку заяви з найвищим пріоритетом, а всі наступні анульовуються. Усіх зарахують в одну хвилю. Вступники, яким анульована рекомендація до зарахування на бюджетні місця, не втрачають права участі в конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб.
8. Хто може вступати поза конкурсом?
Згідно з Умовами прийому на навчання, право на позаконкурсний вступ мають:
- ветерани війни, герої праці, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.
- інваліди I та II груп і діти-інваліди віком до 18 років;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- особи, батьки яких шахтарі зі стажем підземної роботи не менше 15 років або батьки яких загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи (таке право надається абітурієнтом тільки впродовж 3 років після здобуття повної загальної середньої освіти);
- члени збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах;
- чемпіони і призери Олімпійських і Паралімпійських ігор – за спеціальностями в галузі фізичної культури та спорту.
9. Перед початком реєстрації радимо абітурієнтам:
- Зателефонувати до приймальної комісії навчального закладу щодо вступної кампанії 2015, або переглянути інформацію на сайті ВНЗ;
- Завітати до обраного ВНЗ на день відкритих дверей;
- Проходити довузівську підготовку при університетах;
- Пройти діагностичне тестування на визначення майбутньої професії, аби не помилитися в напрямі підготовки при вступі;
- Вірно розставити свої пріоритети при виборі напрямів підготовки та навчальних закладів, адже коригування в процесі вступної кампанії не проводитиметься.
Допомогу при реєстрації на ЗНО можна отримати в Центрі реєстрації УДПУ імені Павла Тичини
АДРЕСА ЦЕНТРУ РЕЄСТРАЦІЇ : вул. Садова, 2, м. Умань (тел. (04744) 40520; 0632271377; 0960339633)
Дата останньої зміни: 14.01.2015