9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада. У цей день зазвичай нагороджують кращих українських літераторів і видавництва, які випускають літературу українською мовою. Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року.

У цей день традиційно:
• покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
• відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
• заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
• стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцик;
• проводять радіодиктант для українців;
Цікаві факти про українську мову
• Літературний твір, який має найбільше перекладів – “Заповіт” Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
• Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово “вороги” – “вороженьки”.
• Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера “п”; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера “ф” – найменш уживана.
• Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
• Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
• Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня “Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?”

" data-title="9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ">

У цей день традиційно:
• покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
• відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
• заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
• стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцик;
• проводять радіодиктант для українців;
Цікаві факти про українську мову
• Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.