Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ
6.04.2020
Офіційний сайт УДПУ

ТРАДИЦІЇ – ЦЕ ВАЖЛИВО!

24.03.2020 Uncategorized

Уже вподовж більше семи років на факультеті іноземних мов традиційно проводиться лінгвокультурний захід «Німецька осінь». За цей час змінювалися сценарії дійства, ведучі, учасники, але незмінною залишається його ідея: вивчати німецьку мову, знати цю країну, її культуру та її мову – це перспективно, сучасно, це шанс утвердитися у своєму майбутньому професійному становленні.
«Englisch ist muss, Deutsch ist plus» є насправді лейтмотивом таких щорічних осінніх зустрічей усіх студентів факультету, які вивчають німецьку мову, «німців», як їх називають на факультетi на противагу дружнім спільнотам французів, іспанців, китайців. Дійство зазвичай відбувається за присутності наставників – викладачів кафедри теорії та практики іноземних мов та інших кафедр, адміністрації факультету, декана і його заступників.
Заходи починаються із ліричної поезії Рільке, ламаючи стереотипи неблагозвучності німецької мови, а традиційний заключний номер, що вражає енергетикою патріотизму німців Das alles ist Deutschland, виконується усіма студентами. Тут звучить музика Бетховена і цитуються мовою оригіналу видатні німці Гете і Гейне. Присутні щоразу отримують можливість розширити свої знання про країну та мову, з’ясувати з повідомлень студентів, чому вони обрали для вивчення німецьку мову як другу іноземну. Тут діляться своїми враженнями про перебування в Німеччині студенти, про участь у семінарах DAAD (Німецької служби академічних обмінів) чи перебування на стажуванні в Німеччині викладачі секції німецької мови, а студенти засвідчують свої знання історії та культури, звичаїв і традицій народу, мову якого вивчають, у ході вікторини.
Справжньою окрасою свята стає культурна програма, у якій наші студенти не перестають дивувати своїми талантами як співаки, танцюристи, поети декламатори. Вони сучасні молоді люди, які люблять робити фото, знімати відео, перекладати вірші та писати власні, грати на гітарі та читати реп, однак передусім цілеспрямовано прагнучи здобути якісну освіту.


Споглядаючи фотографії заходів минулих років та цьогорічні – фінальне фото учасників є тут традицією – бачиш на них обличчя не одного покоління студентів, іноді наших уже випускників, згадуються з теплотою співпраця з ними, їхні досягнення та їхні таланти. Багато було і є нині талановитих та успішних студентів, якими по праву можна пишатися. (Усі фото можна тут, а після них останній абзац!)
Ще починаючи з весни, ми на кафедрі теорії та практики іноземних мов нашого рідного факультету виношуємо задуми майбутньої Німецької осені.
Німецька осінь! Сподіваємося на продовження традиції!