Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ
6.04.2020
Офіційний сайт УДПУ

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ ІЗ ТУРКМЕНІСТАНУ!

22.03.2020 Uncategorized

В день весняного рівнодення у багатьох країнах світу відзначають Новруз Байрам. Новруз вважається одним із головних свят у мусульманських країнах. У стародавньому зороастрійському календарі це свято вважається одним з найбільш священних. Відновлення весни мало духовне значення, яке символізувало тріумф добра над злом і радості над сумом.
Традиції Новруза пов’язані з символічними діями, які позначають весняне оновлення і зустріч Нового року. Перед Наврузом прийнято дотримуватися ряду традицій.


Ритуальні страви Новруза відповідають правилам Хафт-син і Хафт-шин – тобто складаються з елементів, назви яких починаються з перських букв «С» і «Ш». Найвідоміша страва свята – це сумаляк (каша з пророслої пшениці). Символіка оздоблення столу і страв означає закінчення старого року, оновлення та очищення. Багато традицій Новруза лягли в основу весняних фестивалів, які проводяться в цей час як на батьківщині свята, так і за її межами. Свято, завдяки своїй самобутності, визнане ООН нематеріальною культурною спадщиною людства.
Доброю традицією стало вітати студентів із Туркменістану, котрі навчаються на факультеті іноземних мов УДПУ імені Павла Тичини. Отож, вітаємо зі святом весни і початком нового року, бажаємо позитивних змін, нових досягнень, захоплень і починань!